ПРО СЕБЕ

Мене звати Сергій. Я вільна людина.

ПРО ДИВО

Всесвіт — дружнє середовище /одне з основних правил НЛП/. Коли мені озвучили це, я відразу знайшов цьому багато підтверджень. Переді мною з’явилися флешбеки різних ситуацій у моєму житті, коли я вже готовий був здатися, а все раптово розрулювалося саме по собі, ніби відбувалася магія.

Одного літа під час клубу /щотижнева зустріч кожної групи між модулями курсу «НЛП-практик»/ ми працювали в парах і мали задавати один одному по три певні питання. Коли мене запитали «що ти хочеш, щоб з тобою сталося», я сказав, що хочу потрапити на сафарі. Мені раптом чомусь спало на думку, що добре було б здійснити це до кінця жовтня, і я почав рухатися в цьому напрямку. Наприкінці жовтня моя мрія справді здійснилася. Я поїхав на сафарі до Кенії, у найбільший кенійський національний парк Масаї-Мара і провів там чотири незабутні дні.

Я вдячний Принцу за позитивні зміни в моєму житті.

Раніше в будь-яких стресових ситуаціях я внутрішньо затискався, мені ставало страшно, мій голос моментально сідав або раптом починав писклявити. Я пам’ятаю, як одного разу збирався звільнятися з роботи, і мені треба було повідомити про це свого начальника. Сказати я нічого не міг просто фізично, тому вже наприкінці дня я написав йому листа. Звичайно, він відразу викликав мене на розмову і коли почав зі мною розмовляти, у мене відразу ж сів голос. Тепер із такою проблемою я більше не стикаюся.

Після НЛП-практики я зняв із себе купу обмежень: до цього я несвідомо не дозволяв собі багато чого. Зараз я ще багато чого собі не дозволяю, але хоча б розумію це, і знаю, що саме з цим робити.

Мої улюблені техніки НЛП – це техніки із зміни переконань. Вони дійсно працюють, і це перевірено вже багато разів. Але перш ніж змінювати будь-які переконання, потрібно усвідомити, який триндець походить у житті саме від тих, що існують у твоїй голові, що обмежують переконання.

ПРО ТВОРЧІСТЬ

Тема творчості була мені дуже далека, а тепер навіть почав писати вірші.

Якось увечері я за раз списав 10 аркушів – мене просто розірвало зсередини. Спочатку я писав вірші в стані потоку, пізніше, коли з’явився досвід, мені стало досить налаштуватися, зручно сісти, взяти листочок і ручку і вірші стали приходити самі собою — по рядку.

Ви чекали мене?
Я не знаю
Але бачите яким я буваю
Ясне світло полине мене
І освітить це поле зелене
Що бушує в мені
ті і квітне
і безкрайнєєнебо блокитне
і земля піднімається вгору
і веде мене в мрію казкову
де співатиму пісні веселі
де немає ніякої стелі
де лиш небо і сонце і трави
де життя таке справжнє й яскраве

Я ніби чую рядок у себе в голові, а коли я записую її, приходить наступна, і я точно знаю, що вона сама по собі з чимось зримується.

Мої вірші для мене – це спосіб глянути з іншого боку на свої внутрішні переживання, в іншій формі

ПРО РОЗВИТОК

НЛП – це розвиток.

Відколи я прийшов на курс «НЛП-практик», я почав дуже сильно розвиватися і як людина і як фахівець.

На даний момент я безробітний – я просто пішов із роботи, яка мені набридла. Зараз я можу дозволити собі трохи відпочити у пошуках цікавої для себе справи. Я загалом уявляю, куди хочу рухатися, в якій компанії працювати і навіщо. Я хотів би додати до технічних завдань, звичних для мене, ще й менеджерську діяльність.

Згодом я хочу створити свій бізнес самостійно та з нуля, але зараз я не розумію, як. Моя нинішня мета – здобуття досвіду, якого мені недостатньо.

Зараз хочу навчитися ділитися. У мене дві старші сестри і з дитинства я за звичкою все затискав, намагаючись отримати більше уваги. Щоб розвивати у собі щедрість, планую для початку робити невеликі подарунки своїм близьким та знайомим.

ПРО ЛЮДЕЙ

На якомусь етапі я зрозумів, що маю деякі проблеми у спілкуванні з людьми. Все почалося з того, що прийшов працювати в нову компанію. Через кілька місяців мій project manager звернув мою увагу на те, як погано я спілкуюся з клієнтами – нашими замовниками зі США, з якими я спілкувався щодня. Мені потрібно було зрозуміти, як зробити так, щоб клієнти розуміли мене, а я, своєю чергою, розумів їх. Це був мій перший запит на НЛП-практиці.

Перше переконання, яке я свідомо змінив, було пов’язане з невдоволенням людей, нерозумінням, чого від них чекати. Моє нове переконання: чим людина багатогранніша, тим вона цікавіша.

Я в принципі почав зовсім по-іншому дивитися на людей. Раніше був «я» і були «люди» – як два паралельні всесвіти. Тепер є «я разом із людьми». Я також думав, що інші завжди кращі за мене, тепер я абсолютно впевнений у тому, що я дорівнюю іншим.

У моєму житті з’явилося багато нових людей, і це чудово. Я почав відкривати нові речі, став дізнаватися про людей, про існування яких я раніше не підозрював – в основному, це люди творчості.

ПРО МЕНЕДЖМЕНТ

На моїй попередній роботі проводились тренінги з управління. Після кількох лекцій мені стали зрозумілі базові принципи того, як керувати окремим проєктом і яким чином згуртувати команду. Хорошому менеджеру треба бути нарівні зі своєю командою, важливо щоб люди були відкриті перед ним. Насамперед команда має бачити перед собою реальну людину, з якою можна обговорити реальні питання. Саме ця умова дозволяє менеджеру більш ефективно виконувати свою роботу. Йому стає легше запобігти конфлікту, що назріває, а якщо співробітник із чимось не справляється, знайти спосіб його надихнути і замотивувати.

Одним із перевірених мною особисто способів успішної роботи з командою є Зворотній Зв’язок Високої Якості – концепція, якою я навчився під час НЛП-практика. Такий зворотний зв’язок припускає, що необхідно говорити з людиною про те, що в нього виходить добре, а також приділяти увагу тому, що і як покращити.

ПРО ЛЕГКІСТЬ

Жити варто легко.

Зараз я проводжу свої дні, не кваплячись і працюю над проєктом, який зможу показати потенційним роботодавцям як частину свого портфоліо. Я роблю це без поспіху, на своє задоволення.

Якби мені потрібно було весь час нагадувати собі щось, то найкращим нагадуванням було б слово «Розслабся».